Rūpīgi jāpārdomā saunas karsētavas izmēri. Daudzi individuālie būvētāji cenšas to izveidot pārāk lielu, nerēķinoties, ka arī viesību gadījumā visi viesi vienlaikus karsētavā neatradīsies. Tāpēc rūpīgi jāpārdomā, cik cilvēku vienlaikus uzturēsies karsētavā un atkarībā no tā jānosaka karsētavas izmēri. Praksē ļoti bieži gadās, ka šis skaits ir stipri pārspīlēts. Jo lielāka saunas karsētava tiks izbūvēta, jo lielāki būs saunas ekspluatācijas izdevumi, būs nepieciešama arī lielākas jaudas krāsns, kas aizņems lielāku platību un patērēs daudz vairāk enerģijas. Turklāt lielākā telpā ir arī grūtāk sasniegt vēlamo temperatūru.
Saunas būvniecība
Iebūvēt saunu dzīvojamā mājā var ne tikai tās celtniecības gaitā, bet arī jau uzbūvētā mājā, veicot tās rekonstrukciju. Saunas telpas minimālie izmēri ir 115×85 cm, un šāda sauna ir paredzēta vienam cilvēkam. Šai saunai nav obligāti jāparedz ierīkot ģērbtuvi un dušu, jo šim nolūkam var izmantot dzīvojamo istabu un vannas istabu. Šādas saunas izveidošanai var nodalīt daļu no dzīvojamām telpām vai palīgtelpām, īpašu uzmanība jāpievērš pirts telpas sienu siltināšanai.
Pirts telpas sagatavošana
- Jāveic saunas grīdas hidroizolācijas darbi, lai mitrums un ūdens netiktu tālāk par saunas telpu;
- Saunas grīdu jānoflīzē nelielā leņķī uz notek caurumu, kas savienots ar kanalizāciju;
- Iepriekš jāpadomā par attiecīgās jaudas elektriskās instalācijas nodrošināšanu, jāievelk attiecīgā šķērsgriezuma elektrības vadi un jānomaina drošinātāji. Saunas telpā elektrības vadam obligāti jābūt karstumizturīgam;
- Ventilācijai ir liela nozīme saunas būtībā, jo pareizas ventilācijas rezultātā ar gaisa ieplūdes un izplūdes ventilācijas sprauslām, tiek nodrošināts skābeklis, kas ir nepieciešams apmeklējot saunu.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.