Sauna, pirts dzīvoklī

   Lai iebūvētu pirtiņu dzīvoklī, nav vajadzīgas milzu platības, ir nopērka­mas iebūvējamās saunas, kuru platums nepārsniedz 1,5 metrus – līdz ar to, ja ir vēlēšanās, bez liekiem sirdsapziņas pārmetumiem var atteikties no vannas, tās vietā iebūvējot pirti. Izvēloties saunu, jāatceras, ka vienam vidējas miesasbūves cilvēkam uz lāvas nepieciešami aptuveni 60 centimetri. Standarta saunu platība ir 2 x 2 metri, taču iespējams arī iegādāties saunu, kas nepārsniegs 1 x 1,2 metrus.


   Pirmkārt, noteikti jābūt kvalitatīvai ventilācijai, pretējā gadījumā pirts nevēdināsies
un sāks pelēt, gaiss tajā būs sasmacis. 

  Otrkārt, jābūt grīdas hidroizolācijai, citādi var rasties problēmas ar grīdas segumu, kad sakarsušais gaiss sāks kondensēties. Jāatceras, ka saskaņā ar Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta izstrādātajiem normatīviem standarta dzīvokļos malkas krāsns nebūs iespējama, jo tajos vienīgais risinājums ir izvilkt dūm­vadu pa logu, taču tas ir aizliegts. Tādu pirti var iebūvēt tikai dzīvokļos ar malkas apkuri vai ja ir kamīnam paredzēta šahta. Taču arī tādā gadījumā vispirms jākonsultējas ar Latvijas Skursteņslauķu biedrību, kas pārbaudīs dūmvadu stāvokli, veiks nepieciešamos apkopes darbus un tikai pēc tam dos savu atzinumu par pirts izbūves iespējamību. Var gadīties, ka dūmvads ir pavisam sliktā stāvoklī, tādā gadījumā risinājums būs speciālas čaulas ievietošana šahtā.   Jautā Mums

   Alternatīva malkas krāsnij ir elektriskā krāsns. Ja izlemts par labu šādam variantam, noteikti jāpārbauda strāvas piegāde dzīvoklī – mazas elektriskās krāsns elektrības patēriņš ir 4,5–6 kw. Protams, ja izraudzīta jaudīgāka krāsns, jārēķinās pat ar 10 kw lielu enerģijas patēriņu. Taču par lieliem enerģijas zudumiem nav jāuztraucas, jo krāsns ātri uzsilst un, kad tā uzkarsusi, to iespējams arī izslēgt, lai taupītu elektrību. Pavisam noteikti nepieciešama ne vien pirts sienu, bet arī vannas istabas sienu siltināšana, lai novērstu siltuma zudumus, kas ir neizbēgami, ja pirtiņai jākarsē arī mājas sienas. Ieteicams arī uzklāt īpašas folijas, kas novērš tvaika iekļūšanu sienās.

Jautā Mums